POWRÓT NA GÓRE

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Zduny- ul.Strzelecka 10 Czas do Szkoły !!! Zduny- ul.Strzelecka 10 Czas do Szkoły !!! Zduny- ul.Strzelecka 10 Czas do Szkoły !!!

...Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach

TECHNIKUM i SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

Dzwonki

Image

Godziny zajęć

1 08.00-08.45
2 08.50-09.35
3 09.45-10.30
4 10.35-11.20
5 11.35-12.20
6 12.25-13.10
7 13.15-14.00
8 14.05-14.50

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
284902

Facebook

  

 

 

 

 

 

KKZ

 

Z ostatnich dni

Najnowsze wiadomości !!!

5 kwietnia odbyła się w naszej szkole kolejna Kiliniada - święto całej społeczności Kilińskiego już tradycyjnie połączone z Dniem Otwartym. ZSP odwiedzili zaproszeni uczniowie klas III gimnazjów w Zdunach, Cieszkowie i Wróblińcu, którzy mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną szkoły przygotowaną na rok 2018/19. Na zaproszenie szkoły licznie odpowiedzieli także lokalni pracodawcy oraz instytucje współpracujące: Kruk Transport, Dunya Doner Kebab, Blending Zduny, Pancom Zduny, Prohanus - Dariusz Szczęch, Bolsius Polska, Firma Tarczyński, Export Import Hurt Detal Marian Kaczmarek, Stolarstwo - Adam Sowiński, Bank Spółdzielczy, Nadleśnictwo Krotoszyn, Stowarzyszenie "Razem dla Konarzewa" i oczywiście Gmina Zduny. Bogata oferta kształcenia praktycznego skierowana była głównie do przyszłych uczniów szkoły branżowej, ale możliwości rozpoczęcia kariery zawodowej na lokalnym rynku pracy spotkały się także z dużym zainteresowaniem Kilińczyków. Podczas Kiliniady promowano idee bankowości, wspólnego działania na rzecz gminy Zduny w ramach akcji "Kilometry Dobra", ochrony środowiska i ekologii oraz piękna i zdrowia.
Imprezą o zasięgu gminnym towarzyszącą Kiliniadzie był II Przegląd Piosenki z Przesłaniem, któremu w tym roku, w związku ze zbliżającymi się obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości, patronowało hasło "wolność". Wszyscy uczestnicy otrzymali za udział pamiątkowe medale nawiązujące do postaci patrona szkoły - tzw. Buty szewca Kilińskiego. Grand Prix przeglądu zdobył Damian Woźniak z SP w Zdunach za wykonanie piosenki "Wolność" Marka Grechuty. W przeglądzie naszą szkołę reprezentowali: Joanna Piotrowska, Łukasz Murawski, Sylwia Galant i Oliwia Lorentowicz.
Kiliniadzie towarzyszył tradycyjny już piknik na dziedzińcu oraz liczne wystawy tematyczne. Impreza z wielkim rozmachem przygotowana została dzięki naszym nieocenionym sponsorom, do których kierujemy serdeczne podziękowania za ofiarność i zaangażowanie w promowanie idei i misji naszej szkoły!

Ewa Fynyk

6 kwietnia 2018r. uczniowie kl. III z - Artur Kieroński, Artur Siepsiak i Mateusz Cwinarowicz oraz kl. I z - Julian Adamczewski i Sebastian Płóciennik wraz z wychowawcami Hufca Pracy w Krotoszynie Agnieszką Kwiatkiewicz i Darią Lisiak wzięli udział w Targach Motor Show 2018. Chłopcy z kl. III z kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych reprezentowali także szkołę w 24. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej. Z kilkuset uczestników zgłoszonych do konkursu z całej Polski Komisja Konkursowa wybierała do etapu praktycznego po 5 najlepszych uczestników konkursu w kategorii szkół zawodowych i szkół technicznych. W oczekiwaniu na wyniki młodzież mogła brać udział w internetowych quizach przygotowanych przez organizatorów targów. Wyjazd młodzieży i udział w 24. Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej był możliwy dzięki Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu, która sfinansowała koszty dojazdu na turniej i wyżywienie młodzieży.

 

Ewa Fynyk

11 kwietnia w naszej szkole odbyły się V Manewry Międzygimnazjalne w Terenie - memoriał Artura Michalaka. Celem organizowanej od lat imprezy jest szerzenie idei ratownictwa wśród młodzieży oraz integracja środowiska lokalnego. Impreza rozpoczęła się symboliczną minutą ciszy dla uczczenia pamięci Artura - tragicznie zmarłego absolwenta naszej szkoły, strażaka i aktywnego działacza szkolnej ekipy PPP. Ze zgłoszonych czterech drużyn do rywalizacji w zawodach pierwszej pomocy przedmedycznej stanęły trzy: Gimnazjum w Zdunach, Gimnazjum z Oddz. Przysposabiającymi do Pracy w Krotoszynie oraz Gimnazjum w Kobylinie. Zawody rozpoczęły się od testu teoretycznego, do którego rozwiązania wytypowano jednego przedstawiciela z każdej drużyny. Następnie ekipy wraz z opiekunami przystąpiły do realizacji zadań praktycznych wynikających z 5 pozorowanych sytuacji zagrożenia życia. Scenki zaaranżowano na terenie miasta. W ostatecznej klasyfikacji wyniki ukształtowały się następująco:
1. Miejsce - drużyna Gimnazjum w Zdunach,
2. Miejsce - drużyna Gimnazjum w Kobylinie,
3. Miejsce - drużyna Gimnazjum z Oddz. Przysp. do Pracy Krotoszynie.
Zawody zorganizowano przy współpracy z Komendą OHP w Krotoszynie, w imieniu której organizatorów wspomagały panie Iwona Łuczak i Daria Lisiak. Komenda Hufca ufundowała pamiątkowe medale za 1, 2 i 3 miejsce oraz puchar dla zwycięzców manewrów. Fundatorami kolejnych pucharów byli: za 2.miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, za 3.miejsce - OSP w Zdunach, której przedstawiciele pełnili podczas manewrów także rolę ekspertów i oceniających. Pozostałe nagrody rzeczowe ufundowali: Urząd Gminy, Dunya Doner Kebab, Rada Rodziców przy ZSP.
Komenda Hufca Pracy była także fundatorem kotła pysznej grochówki dla wszystkich uczestników, pomocników i organizatorów zawodów. Dla miłośnikow słodkości piekarnia państwa Miłkowskich ufundowała równie pyszne drożdżówki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację manewrów!

Ewa Fynyk

Ogromne gratulacje dla Piotra Olszewskiego za zajęcie III miejsce w I Powiatowym Konkursie Gastronomicznym pt. "Młody Kreator Sztuki Kulinarnej" . Kilińskiego reprezentowali uczniowie trzeciej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, Piotr Olszewski i Andrzej Rusek. Piotrkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Patrycja Kruszczyńska